Pytania i odpowiedzi
Możliwość zbierania pieniędzy na rehabilitację oraz zakup sprzętu ortopedycznego w ramach 1%;
Pierwszeństwo w zapisach na wyjazdy i wydarzenia organizowane przez Klikę;
33% zniżkę w wyjazdach Klikowych;
Szczegółowe pytania proszę kierować Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Wydrukować kartę członkowską i wypełnić ją czytelnie. Opłacić składkę członkowską przelewem w wysokości 20zł na rok (określić przelew adekwatnym tytułem). Przynieść na najbliższe spotkanie kartę wraz z dowodem wpłaty. Można również wnieść składkę członkowską gotówką na spotkaniu.
Przyjść na najbliższe spotkanie lub skontaktować się Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Stowarzyszenie zajmuje się osobami z niepełnosprawnością ruchową. Nie mamy ograniczeń wiekowych poza pełnoletniością. Osoby w wieku nastoletnim są rozpatrywane indywidualnie.
Można przyjść na najbliższe wydarzenie lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., aby uzyskać więcej informacji. Prosimy o zadawanie konkretnych pytań w Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ????
Spotkania Sobotnie – każda trzecia sobota miesiąca w trakcie roku akademickiego. Start godzina 17.00. Gdzie: Kraków ul. Stolarska 12;
Czwartki – co czwartek około godziny 18/19 należy upewnić się u osoby odpowiedzialnej;
Wyjścia kulturalne – kino/teatr/itd. Śledź aktualności;
Rekolekcje – tydzień przed Niedzielą Palmową;
Wyjazd Wakacyjny – początek lub połowa Lipca;
Pielgrzymka – początek sierpnia;
Polana – ferie zimowe, Boże Ciało, koniec Września;
Wyjazd Sylwestrowy – trzy/cztery dni wcześniej.
Spotkania Sobotnie – wszyscy wspólnie uczestniczymy we Mszy Świętej. Następnie spędzamy czas w Auli Klasztoru Dominikanów na wesołych rozmowach i dowiadujemy się o planowanych wydarzeniach w najbliższym miesiącu.
Czwartki – robimy, co chcemy. Spędzamy z wózkowiczami wspólnie czas, często nabywając przy tym cennych życiowych umiejętności kulinarnych. Zawsze towarzyszy nam przy tym dobra zabawa.
Opis pozostałych wydarzeń w zakładce działalność.
Proces ten jest bardzo praktyczny. Na początku każdego wyjazdu jest prowadzony instruktaż informujący, jak pomagać. Wolontariusze przydzielani są do niepełnosprawnych w proporcji 2:1. Dzięki temu nowe osoby są wprowadzane powoli w tajniki wspierania wózkowiczów. Osoby niepełnosprawne ruchowo, dodatkowo cierpliwie i umiejętnie potrafią wskazać, w czym, kiedy i jak je wspomóc. Dzięki takiemu procesowi nowe osoby szybko zdobywają potrzebne doświadczenie. Podczas wyjazdów czuwa nad nami wykwalifikowany personel w postaci rehabilitantów, pielęgniarki czy ratownika medycznego.
Wiele osób posiada profil na facebooku, gdzie można ich odnaleźć. Na portalu funkcjonuje również zamknięta grupa: https://www.facebook.com/groups/Klika.KSONiIP/
Najlepiej jednak przyjść na najbliższe spotkanie i nawiązać realne znajomości.
Polecam lekturę Projektów realizowanych przez stowarzyszenie. Można zaangażować się jako wolontariusz i wspomóc prowadzenie licznych działań.